Rozpoczynamy czas Adwentu oraz nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczniowie - Misjonarze”. Dziś kolejna katecheza dla Dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.00. Rozpoczynamy I tydzień psałterza.
W tym tygodniu w liturgii:
W środę – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
W sobotę – Wsp. św. Mikołaja, biskupa.
W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach kazań.
Zapraszamy na Msze święte roratnie, które będą odprawiane codziennie w następującym porządku: w poniedziałki, środy i w piątki o godz. 17.30, a we wtorki, czwartki i w soboty o godz. 7.00.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Roraty o 17.30. Spowiedź w piątek od godz. 16.45. W I sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 7.00. Odwiedziny chorych będą za dwa tygodnie, w sobotę 20 grudnia od godz. 9.00.
Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem będzie najbliższy w piątek na Roratach.
Od dziś rozprowadzamy świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dar ze świec oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących pomocy i naszego wsparcia. Minimalna cena 1 świecy, to 15 zł.
Można już zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiara z opłatek będzie przeznaczona jak w ubiegłe lata na prąd, którym oświetlamy nasz kościół, uruchamiamy organy, dzwony i dmuchawę z ogrzewania kościoła, oraz wykorzystujemy go do sprzątania i prac remontowych w kościele i wokół kościoła. Opłatki są wystawione przy drzwiach zakrystii.
Pragnę serdecznie podziękować 14 paniom, 4 panom oraz ks. Michałowi wraz z Ministrantami i Lektorami za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła oraz przygotowanie dekoracji adwentowej. Dziękuję wam wszystkim za dar waszych rąk i poświęcony czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Jest to wspaniałe świadectwo umiłowania naszej świątyni.
Zachęcam do lektury naszego miesięcznika parafialnego na miesiąc grudzień, w którym zamieszczona została kolejna część historii naszej Parafii oraz zdrapka adwentowa z zadaniami na każdy dzień adwentu. Jest to pewna forma osobistych rekolekcji i duchowego przygotowania do świąt Bożego narodzenia.
W tygodniku Niedziela przeczytamy:
- Jakie były początki adwentu i jakie ma dziś znaczenie?;
- Jak przeżyć adwent w rodzinie?;
- Wyjechali do Peru na zawsze – wspomnienie o polskich męczennikach ojcu Michale Tomaszku i ojcu Zbigniewie Strzałkowskim;
- Kim jest pierwszym sędzia Rosario Livantino wyniesiony na ołtarze, który przebaczył swoim mordercom?,
W tygodniku Gość Niedzielny przeczytamy:
- Adwent ze św. Augustynem;
- O zagrożeniach płynących z wywoływania duchów;
- O rzeczach ostatecznych – czym jest piekło?;
- O gigantycznym skarbie odkrytym w miasteczku Środa Polska.
Ukazał się Magazyn Niedziela, a w nim:
- Sekrety relikwii Bożego Narodzenia;
- O pierwszych objawieniach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki;
- O sanktuarium i kulcie Matki Bożej Bolesnej na pograniczu Pomorza i Wielkopolski;
- O Jasnej Górze podczas II wojny światowej.
Dobiega końca remont organów naszego kościoła. W przyszłą niedzielę, 7 grudnia, po Mszy o godzinie 17:00 odbędzie się koncert organowy podsumowujący remont organów. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane różne brzmienia i możliwości instrumentu. Wystąpi znakomity organista Paweł Seligman z Brennej – organista, pianista, kameralista i pedagog.
Paweł Seligman Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prowadzi klasy organów. Kierownik artystyczny festiwali „Wieczory Muzyczne w Leśnicy” oraz „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu”. Jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej diecezji bielsko-żywieckiej. W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Republika Czeska).
Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert, aby usłyszeć nasz instrument.
Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.












