© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś w naszej Parafii, mieliśmy gościć ks. Zbigniewa Szostaka, kustosza sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Ze względu bardzo trudne warunki drogowe, które trwają od kilku dni, podjęliśmy wraz z ks. Zbigniewem decyzję o przełożeniu jego wizyty oraz wprowadzeniu relikwii bł. Karliny Kózkówny do naszej świątyni na niedzielę 7 kwietnia, w którą przypada uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego.

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach kazań. Rozpoczynamy I tydzień psałterza.

W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 17.00 i 18.00. Zapraszamy do naszej świątyni na „Godzinę łaski” w godzinach od 12.00 do 13.00 oraz na Apel Maryjny na godz. 20.45.

W tym tygodniu w liturgii:
W poniedziałek – Wsp. Św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
W środę – Wsp. Św. Mikołaja, biskupa;
W czwartek – Wsp. Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła;

W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają nowe, poświęcone medaliki Niepokalanej NMP Panny.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza modlitwą i darem finansowym wspieramy polskie wspólnoty katolickie byłego Związku Radzieckiego. Z tej to okazji Ministranci będą zbierać składkę na ten cel po każdej Mszy św.

Od jutra Msze św. roratnie będą odprawiane w następującym porządku:
w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.

Od jutra rozprowadzamy świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dar ze świec oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Minimalna cena 1 świecy, to 15 zł.

Od jutra można będzie zaopatrzyć się z opłatki na stół wigilijny. Ofiara z opłatek będzie przeznaczona jak w ubiegłym roku na prąd, którym oświetlamy nasz kościół, uruchamiamy organy, dzwony i dmuchawę z ogrzewania kościoła, oraz wykorzystujemy go do sprzątania i prac remontowych w kościele i wokół kościoła.  Opłatki będą wystawione przy zakrystii.

Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych zaprasza w niedzielę 10 grudnia na coroczny kiermasz świąteczny. Ofiary uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane siostrom karmelitankom bosym posługującym w Usolu Syberyjskim, oraz siostrom klaryskom z Kęt.

Serdecznie dziękuję panom i paniom oraz dzieciom i młodzieży za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w ubiegłą środę. Dziękuję za dar waszych rąk, trud i poświęcony czas dla naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję ks. Michałowi i kilku panom na odśnieżanie schodów i obejścia wokół kościoła w tych ostatnich dniach.

Zachęcam także do lektury czasopism religijnych, tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz nowego miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznika Magazynu historycznego Gościa Niedzielnego.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.