© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza modlitwą i darem finansowym wspieramy polskie wspólnoty katolickie byłego Związku Radzieckiego. Z tej to okazji Ministranci będą zbierać składkę na ten cel po każdej Mszy św. Rozpoczynamy II tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:
W środę – Wsp. Św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
W czwartek – Wsp. Św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora kościoła;

Rozprowadzamy świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dar ze świec oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Minimalna cena 1 świecy, to 15 zł.

Można zaopatrzyć się z opłatki na stół wigilijny. Ofiara z opłatek jest przeznaczona, jak w ubiegłym roku, na prąd, którym oświetlamy nasz kościół, uruchamiamy organy, dzwony i dmuchawę z ogrzewania kościoła, oraz wykorzystujemy go do sprzątania i prac remontowych w kościele i wokół kościoła.  Opłatki są wystawione przy zakrystii.

Świecki Zakon Karmelitów Bosych naszej Parafii zaprasza na coroczny kiermasz świąteczny. Ofiary uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane siostrom karmelitankom bosym posługującym w Usolu Syberyjskim, oraz siostrom klaryskom z Kęt.

Spotkanie dwóch Róż Rodziców i powstającej trzeciej Róży będzie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele.

Spotkanie Panów z Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

Dziękuję ks. Michałowi i kilku panom na odśnieżanie schodów i obejścia wokół kościoła w ubiegłym tygodniu.

Zachęcam także do lektury czasopism religijnych, tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz nowego miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznika Magazynu historycznego Gościa Niedzielnego.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.