© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 poprowadzi I, II i III Róża Kobiet. Rozpoczynamy II tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek – Wsp. Aniołów Stróżów;

W środę – Wsp. Św. Franciszka, z Asyżu;

W czwartek – Wsp. Św. Faustyny Kowalskiej;

W sobotę – Wsp. Św. NMP Różańcowej;

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i starszych do rozważania tajemnic życia Pana Jezusa i Jego Matki.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek nabożeństwo różańcowe poprowadzą Ministranci i Lektorzy z księdzem Michałem.  Po Mszy św. będzie spotkanie z Rodzicami. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w czwartek, od godz. 9.30.
W piątek spowiedź od godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP – nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 7.00.

W naszej parafii rozpoczyna się ewangelizacyjny Kurs Alpha na który zapraszamy szczególnie rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w czwartek 5 października godz. 18.00  w naszej szkole podstawowej w Sali nr 7.

Zapraszam także na spotkania katechetyczne, które będą oparte na modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego i nauczaniu Kościoła. Podejmiemy tematy wiary w Boga, tajemnic Biblii, sakramentów i historii zbawienia. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższy piątek, w salce kościelnej, po Mszy świętej wieczornej. Te spotkania są dla głęboko wierzących, poszukujących sensu wiary, zagubionych, niepewnych i wątpiących.

W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci klas III i ich rodziców na Mszę św. na godz. 11.00. W tym dniu Dzieci otrzymają nowe, poświęcone różańce komunijne. 

W najbliższą sobotę, nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podhala. Odwiedzimy min. Ludźmierz, Bachledókę oraz Krzeptówki. Koszt wyjazdu to 60 zł od osoby. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1428,60 zł na diecezjalną rozgłośnię katolicką „Anioł Beskidów”. Dziękujemy za każdy złożony dar na ten cel.

Serdecznie dziękuję paniom i panom za wysprzątanie kościoła, a lektorom i Ministrantom za wysprzątanie zakrystii. Dziękuję wam wszystkim za trud pracy i poświęcony czas dla naszej społeczności parafialnej.

Zachęcam do lektury naszego miesięcznika parafialnego, w którym zamieściłem plan spotkań nabożeństw różańcowych oraz plan spotkań dla kandydatów do bierzmowania Zachęcam do pozostałych tytułów:Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

275676