© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś, Dzieci klas III podczas Mszy św. o godz. 11.00.  otrzymają nowe, poświęcone różańce komunijne.  Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 poprowadzi I, II Róża Rodziców modlących się za dzieci.. Rozpoczynamy III tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:

W środę – Wsp. Św. Jana XXIII, papieża;

W piątek – Wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W tym dniu przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Mszę św. 
z procesją maryjną wokół kościoła.

W sobotę – Wsp. Św. Małgorzaty Marii Alacoque;

W przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” – święto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspominać będziemy osobę i nauczanie świętego Jana Pawła II. Po mszach św. ministranci będą zbierać do puszek dar finansowy na edukację dla ubogiej, zdolnej młodzieży.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 22 października panowie z Rady parafialnej będą zbierać składkę na ogrzewanie naszego kościoła.

Dzieci Klasy 3 a wraz z rodzicami i ks. Wacławem poprowadzą różaniec jutro, o godz. 17.30, a Dzieci klasy 3b we wtorek o godz. 17.30.

W naszej parafii rozpoczął się ewangelizacyjny Kurs Alpha na który zapraszamy szczególnie rodziców dzieci komunijnych oraz rodziców kandydatów do bierzmowania. Kolejne spotkanie w czwartek godz. 18.00  w   sali nr 7 w Szkole Podstawowej.

Serdecznie dziękuję panom za wykoszenie trawy wokół kościoła i kaplicy. Dziękuję wam za trud pracy i poświęcony czas dla naszej społeczności parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 11.00 zapraszam rodziców, którzy pragną modlić się za swoje dzieci modlitwą różańcową i należeć do Róży rodziców.

Przyjmujemy zapisy na Dróżki kalwaryjskie za zmarłych. Wyjazd w sobotę, 21 października o godz. 7.45 z parkingu przy kościele. Msza św. w Sanktuarium o godz. 9.00, a o godz. 10.00 Dróżki Maryjne. Koszt wyjazdu 40 zł.

Zachęcam do lektury czasopism religijnych: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

274243