© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś rozpoczynamy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy modlić się o Boże błog. i dary Ducha Świętego dla misjonarzy w głoszeniu  Ewangelii w najdalszych zakątkach świata. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 poprowadzą Róże Mężów.

Dziś, panowie z Rady parafialnej zbierają składkę na ogrzewanie naszego kościoła. Z góry dziękujemy za okazaną życzliwość, ofiarność i za każdy złożony dar na ten cel. Rozpoczynamy I tydzień psałterza.

W tym tygodniu w sobotęŚwięto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.  

Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu, o godz. 17.30 poprowadzą:

  • jutro, klasa 3b z rodzicami i ks. Wacławem,
  • we wtorek, klasa 3a z rodzicami i ks. Wacławem,
  • w środę, uczniowie klas 5 z ks. Michałem,
  • w piątek, kandydaci do bierzmowania z ks. Michałem.

Do 5 listopada przyjmujemy na roczne i jednorazowe wypominki za zmarłych. Proszę o czytelne wypisanie imion i nazwisk naszych zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na stoliku z prasą katolicką.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa. Wyjazd autokarem w sobotę 18 listopada. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy przyjmujemy od przyszłej niedzieli.

W ubiegłą niedzielę Ministranci zebrali 1728,30 zł dar finansowy na edukację dla ubogiej, zdolnej młodzieży. Dziękujemy za każdy złożony dar na ten cel.

Pielgrzymka na Dróżki kalwaryjskie za zmarłych została odwołana ze względu na brak chętnych. Proszę zapisanych pielgrzymów o odbiór pieniędzy.

Zapraszamy dzieci naszej szkoły do konkursu o świętych naszych patronach. Konkurs odbędzie w przyszłą niedzielę, 29 października w naszym kościele. Zgromadzimy się o godz. 10.45 w przebraniu za św. patrona przez was wybranego. W tych strojach będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy zapoznać się z życiem świętego przez siebie wybranego Na każdego uczestnika będą czekały upominki.

Zachęcam do lektury czasopism religijnych: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

275677