© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś I niedziela miesiąca. W ramach kazań adoracja Najświętszego Sakramentu i wypominki jednorazowe za naszych zmarłych. Rozpoczynamy III tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:
W czwartek – Święto rocznicy poświęcenia bazyliki na Lateranie;
W piątek – Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
W sobotę – Wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu świętujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. O godz. 9.00 Msza św. w int. naszej Ojczyzny o pomyślność i Boże błogosławieństwo. Po Mszy św. różaniec ze św. Andrzejem Bobolą w int. Ojczyzny poprowadzi Wspólnota Świeckiego Karmelu.

W przyszłą niedzielę kolejne spotkanie dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci otrzymają nowe poświęcone książeczki.

W przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest nasz Dom”. Modlitwą i ofiarą finansową wesprzemy chrześcijan, którzy cierpią z powodu wojny na Bliskim Wschodzie: w Syrii, Iraku, Libanie i w Ziemi Świętej. Po każdej Mszy św. Ministranci będą zbierać składkę na ten cel.

Pragnę serdecznie podziękować kilku Parafianom, którzy co roku z okazji 1 listopada sprzątają, myją i dekorują grób naszych zmarłych Proboszczów.

Pragnę serdecznie podziękować panu Markowi Płonce za wyczyszczenie i wypranie kotar, które są już zawieszone przy drzwiach wyjściowych.

Zapraszam naszych Parafian do pielgrzymowania szlakiem Karoliny Kózkówny, która poniosła śmierć z ręki żołnierza armii rosyjskiej w obronie własnej godności i daru czystości. Wyjazd autokarem w sobotę 18.11.2023 r. z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Koszt przejazdu z oprowadzaniem  70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

Pragnę podkreślić, że w czasie Mszy świętej sprawowanej w sanktuarium w Zabawie odbierzemy relikwie I stopnia błogosławionej Karoliny. Zgodę otrzymałem od ks. Biskupa Adama Jeża ordynariusza diecezji tarnowskiej.

Zachęcam do lektury czasopism religijnych, tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

275676