© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest nasz Dom”. Modlitwą i ofiarą finansową wesprzemy chrześcijan, którzy cierpią z powodu wojny na Bliskim Wschodzie: w Syrii, Iraku, Libanie i w Ziemi Świętej. Po każdej Mszy św. Ministranci będą zbierać składkę na ten cel. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00.  Rozpoczynamy IV tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek –  Wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

W piątek – Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

W sobotę – Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Od dziś czytamy nowe wypominki roczne za naszych zmarłych. Jeżeli pojawi się błąd w zapisie, to proszę nas o tym powiadomić.

Od jutra, Msze św. w tygodniu będą odprawiane w następującym porządku: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00

W przyszłą niedzielę panowie z Rady parafialnej będą zbierać składkę na nowe sanitariaty w dolnej części kościoła. Z góry dziękujemy za ofiarność, życzliwość i każdy złożony dar na ten cel.

Zapraszam na kolejne spotkane katechetyczne, które będzie w najbliższy piątek, w salce kościelnej, po Mszy świętej wieczornej. Aktualnie podejmujemy temat tajemnicy jedynego Boga, w oparciu o teksty Biblii i nauczanie Kościoła. Spotkania  są dla wszystkich, czyli głęboko wierzących, poszukujących sensu wiary, zagubionych, niepewnych i wątpiących.

Zapraszam naszych Parafian do pielgrzymowania szlakiem Karoliny Kózkówny. Wyjazd autokarem w sobotę 18.11.2023 r. z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Msza św. w sanktuarium w Zabawie ok. godz. 11.00 z przekazaniem relikwii oraz zwiedzanie domu rodzinnego bł. Karoliny w Wał- Rudzie. W drodze powrotnej  zatrzymamy się w Łagiewnikach. Koszt przejazdu z oprowadzaniem  to 70 zł od osoby. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Są jeszcze wolne miejsca.

Zachęcam do lektury czasopism religijnych, tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

275678