© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem rozpoczyna się czas uroczystej wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym. Zanim zasiądziemy do wieczerzy przeczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza z rozdziału drugiego o Narodzinach Jezusa, odmówmy modlitwę Anioł Pański, złóżmy   sobie wzajemnie życzenia tworząc serdeczną atmosferę ciepła rodzinnego i zaśpiewajmy wspólnie kolędy.  Niech to będzie błogosławiony czas pojednania, wybaczenia, okazania szacunku i miłości oraz rozwiązania wszelkich konfliktów. Rozpoczynamy IV tydzień psałterza.

Zapraszamy na tradycyjna Pasterka o godz. 24.00

W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00;

We wtorek – Święto św. Szczepana, diakona i męczennika; Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Jest to dzień patronalny uczelni katolickich w Polsce. W tym dniu wesprzemy finansowo Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszach św. Ministranci będą zbierać składkę na ten cel.

W środę– Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,

W czwartek – Święto Świętych Młodzianków,

W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  oraz  zakończenie starego roku. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania ks. Michałowi, panom i paniom, rodzicom, Ministarntom i Lektorom za pomoc w budowie szopki i przygotowanie choinek.  Dziękuję za pomoc w przygotowanie światecznej dekoracji przed ołtarzem. Ponadto, pragnę podziękować panom Piotrowi i  Stanisławowi za ofiarowanie i dostarczenie kwiatów (gwiazd betlejemmskich) do dekoracji ołtarza.  Dziękuję pani Jadwidze i panu  Antoniemu za ofiarowanie choinek, a Janowi i Mietkowi za przywiezienie i wniesienie ich do koscioła. Dziękuję 14 paniom i 6 panom oraz młodzieży i dzieciom wraz z rodzicami za wysprzątanie naszej świątyni. Dziękuję Wam wszystkim za trud Waszych rąk i poświecony czas dla naszej spółecznosci parafialnej. Bóg zapłać.

Są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świecie Caritas, które zapalimy na stole wigilijnym.

W piątek, w salce kościelnej odbędzie się Świąteczny seans filmowy dla naszych najmłodszych, którzy w ostatnią niedzielę października przyszli w strojach świętych patronów. Początek o godz. 15.00.  Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie.

Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom kiermaszu świątecznego. Dzięki Waszej hojności Siostry Klaryski otrzymały dar w kwocie 1260 zł a dla Karmelitanek z Usola Syberyjskiego przekazano kwotę 2650 zł.

Liturgiczny czas świąt Bożego Narodzenia związany jest z wizytą duszpasterską kapłana w naszych domach, potocznie zwanej - kolędą. Kapłani wraz z ministrantami odwiedzą nasze rodziny. Przy tej okazji można będzie wyrazić wdzięczność kapłanowi za posługę duszpasterską w naszej Parafii, panu organiście Michałowi za jego całoroczną oprawę muzyczną podczas nabożeństw liturgicznych w naszym kościele a także Ministrantom za posługę Liturgiczną ołtarza.

Oto plan Mszy św. kolędowych na najbliższy tydzień:

Dzień

Od godz.

Trasa

Środa

27.12.2023

9.00

ul. Szkotnia (do Leśnej) od nr 19 C - od rodziny Wieczorek

9.00

ul. Partyzantów od torów w kierunku Remizy
i os. Wrzosowe

Czwartek

28.12.2023

9.00

ul. Młynek

9.00

ul. Baściki od nr 20 – rodziny Wadoń oraz
 ul. Smoliki od rodziny Lach - w stronę kościoła do

rodziny Kasolików – nr 23

Piątek

29.12.2023

9.00

ul. Szkolna

9.00

ul. Kępa Prawa i Kępa Lewa

Sobota

30.12.2023

9.00

ul. Św. M. Kolbe nr 1,3,5; 2a, 2b, 2c, 2d,
Ks. J. Popiełuszki (cała) i Św. M. Kolbe
od nr 12a – do p. Jana Kolasy

9.00

ul. Św. M. Kolbe, od Hecznarowic, od nr 23
oraz Bukowa i Malinowa

Plan kolędy zamieszczony jest w miesięczniku parafialnym i na stronie internetowej. Zachęcam do lektury świątecznych wydań tygodnika Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Zapraszam teraz na chwilę adoracji i zadumy nad tajemnicą Wielenia Syna Bożego, który stał się człowiekiem.

275678