© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada Niedziela Radości zwana Laetare, nawiązując do słów, „Laetare, Ierusalem... Raduj się, Jerozolimo (...) Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni”. Po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego sakramentu w ramach kazań. Droga Krzyżowa dla dzieci o 10.40,  a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Rozpoczynamy IV tydzień psałterza.

Dwa tygodnie temu, w niedzielę AD GENTES zebraliśmy 2358,20 zł na misjonarzy oraz głodujące dzieci Afryki.

Rozprowadzamy baranki i świece Caritas - paschaliki. Zebrane środki  finansowe ze sprzedaży baranków i paschalików są przeznaczone na cele charytatywne CARITAS a szczególnie na wsparcie opieki zdrowotnej ciężko chorych dzieci.

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki prosi wszystkich o wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszoną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W najbliższą sobotę 16 marca rozpoczynamy nowennę, która będzie odmawiana codziennie do 25 marca po każdej Mszy św. w kościołach i kaplicach a także bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim.

Ks. Michał przyjmuje zapisy na diecezjalną, pieszą pielgrzymkę z Bielska do Łagiewnik. Zapisy trwają do 7 kwietnia.

W przyszłą niedzielę panowie z Rady Parafialnej będą zbierać składkę na planowaną wymianę kotła gazowego do ogrzewania naszego kościoła.  Prosimy wszystkich o wsparcie tego dzieła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, tygodnika: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim błogosławieństwa i wielu łask Bożego w owocnym przeżyciu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

274243