© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś panowie z Rady Parafialnej zbierają składkę na planowaną wymianę kotła gazowego do ogrzewania naszego kościoła.  Prosimy wszystkich o wsparcie tego dzieła. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Rozpoczynamy I tydzień psałterza.

We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Za tydzień Niedziela Palmowa, Męki i Śmierci Jezusa. Rozpoczynamy obchody Paschy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. Uroczysta procesja z palmami na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy odbędzie się (jeżeli dopisze dobra pogoda) przed Mszą św. o godz. 11.00. Zgromadzimy się w parku o 10.45 i w procesji udajemy się do Krzyża Misyjnego na placu kościelnym, przy którym nastąpi obrzęd poświęcenia palm. Następnie wyruszymy do kościoła na Mszę świętą. Na ceremonie poświecenia palm zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

Rozprowadzamy baranki i świece Caritas - paschaliki. Zebrane środki  finansowe ze sprzedaży baranków i paschalików są przeznaczone na cele charytatywne CARITAS a szczególnie na wsparcie opieki zdrowotnej ciężko chorych dzieci.

Ks. Michał przyjmuje zapisy na diecezjalną, pieszą pielgrzymkę z Bielska do Łagiewnik. Zapisy trwają do 7 kwietnia.

Powoli zbliżają się święta wielkanocne, dlatego zwracam się z prośbą do panów i pań o pomoc w wysprzątaniu obejścia wokół kościoła min z liści oraz w uporządkowaniu salek w najbliższą sobotę od. godz. 9.00.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, tygodnika: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim błogosławieństwa i wielu łask Bożego w owocnym przeżyciu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

274243