© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i światowy dzień chorego. Rozpoczynamy w Kościele 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Trzeźwość polską racją stanu". Przez najbliższe dni naszą modlitwą ogarniemy osoby uwikłane w uzależnienia i poszukujące wyjścia z nałogów. W Środę Popielcową zostanie wystawiona parafialna księga trzeźwości dla podejmujących umartwienia i post w celu wsparcia tych, którzy potrzebują pomocy w wyzwoleniu się z nałogów. Rozpoczynamy II tydzień psałterza.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa

Msze święte z ceremonią posypania głów popiołem będą odprawione o godz. godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Środa popielcowa to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje tylko jeden posiłek do syta.

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa pasyjne o cierpieniu, męce i śmierci Jezusa. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki o 17.30 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele na godz. 16.30.

Wszystkie Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Drogę Krzyżową w niedziele Wielkiego Postu na godz. 10.40.

Od Środy Popielcowej będzie można podjąć jednodniowy post w intencji naszej Parafii. Listy z intencjami postnymi i wyborem danego dnia postu będą wystawione przy wyjściu z kościoła.

Episkopat Polski oraz Caritas Polska, zwracają się z apelem do wszystkich Polaków, aby kolejny raz wspomóc modlitwą i darem finansowym poszkodowanych i cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Odpowiadając na ten apel, w Środę Popielcową ministranci będą zbierać składkę na ten cel po każdej Mszy św.

W przyszłą niedzielę panowie z Rady Parafialnej będą zbierać składkę na planowaną wymianę kotła gazowego do ogrzewania naszego kościoła. Wraz z panami z Rady parafialnej, podjęliśmy decyzję o przyjęciu oferty pana Tomasza Handzlika z firmy TOMHAN z Bujakowa. Inwestycja obejmuje demontaż obecnego kotła, montaż dwóch nowych pieców oraz montaż nowych kanałów doprowadzających ciepło do sanitariatów i kościoła od strony chóru organisty. Koszt tej inwestycji to 50 000 zł. Montaż nowych pieców planujemy we wrześniu b.r., dlatego prosimy wszystkich o wsparcie tego dzieła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, tygodnika: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Małego Gościa, dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości” oraz kwartalnika Magazynu Gościa Niedzielnego. 

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

277693