© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś, Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.00. Zgromadzimy się w parku o 10.30. Wyruszymy w stronę Krzyża Misyjnego przy placu kościelnym na uroczystą liturgię poświecenia palm. Następnie wyruszymy w procesji do kościoła na Mszę świętą.

Gorzkie Żale o 16.30. Rozpoczynamy II tydzień psałterza.

W tym tygodniu będziemy przezywać najważniejsze święta w roku liturgicznym – Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Jezusa. Triduum rozpoczniemy w Wielki Czwartek Uroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej a zakończymy Uroczystością Zmartwychwstania.

Podczas uroczystości Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami:

  1. uczestnicząc w we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek oraz odmówiwszy hymn „Przed Tak Wielkim Sakramentem”,
  2. uczestnicząc Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz przez ucałowanie Krzyża w czasie uroczystej Adoracji,
  3. uczestnicząc w Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i przez odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

Plan Uroczystości Triduum Paschalnego: 

W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla Dzieci najmłodszych oraz uczniów Szkoły Podstawowej.

O godz. 15.00 pierwszy Dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla wszystkich.

O godz. 18.00 Liturgia Męki i Śmierci Jezusa, a w niej Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. 

O godz. 20.00 Gorzkie Żale – III części. O godz. 22.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godziny 23.00.

W Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od 7.00 do 16.30. O godz. 10.00 Adoracja Dzieci najmłodszych oraz uczniów Szkoły Podstawowej przy Grobie Pańskim a o godz. 10.30 Adoracja dla młodzieży, oraz kandydatów do bierzmowania.

O godz. 15.00 II Dzień Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30 i 12.00 oraz o godz. 15.00.

Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 18.00, z Liturgią Mszy św. i procesja rezurekcyjna Zmartwychwstania Pańskiego, na którą serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Bardzo proszę przynieść świece z okapnikami.

Plan uroczystości Triduum Paschalnego oraz adoracji przy Ciemnicy i przy Bożym Grobie jest zamieszczony w naszym miesięczniku; „Miłosierdzie i Miłość Jezusa” na stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.

Niedziela Zmartwychwstania, msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o 17.00. O godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i III Dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek Wielkanocny, msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00.
W tym dniu modlitwą i darem finansowym wspieramy młodzież studiującą na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 8540 zł na wymianę kotła gazowego do ogrzewania naszego kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim za życzliwość, ofiarność i za każdy złożony dar na ten cel.

Bardzo dziękuję naszym Strażakom za wyprzątanie i umycie zadaszenia nad zakrystią, witraży oraz bocznych ołtarzy. Dziękuję także ks. Michałowi, kilku panom i paniom za wysprzątanie obejścia wokół kościoła oraz małej salki w dolnym kościele. Dziękuję panu Andrzejowi za wywiezienie zielonych odpadów.

Ze względu na uroczystości Wielkiego Tygodnia, od jutra aż do Wtorku wielkanocnego, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W Wieli Wtorek od godz. 17.00  będziemy przygotowywać świąteczne dekoracje ołtarzy a Wielką Środę po Mszy św. wieczornej planujemy wysprzątać naszą świątynię na czas świętowania liturgii Triduum Paschalnego. Zwracam się z prośbą do naszych parafian o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do świętowania Paschy Jezusa.

Odwiedziny chorych w Wielką Środę. Od godz. 9.30 ul. Żeromskiego, os. Leśne, Kępa Prawa i Młynek. Od godz. 13.00 ul. Kolbe, Malinowa, Smoliki, Szkotnia i Szkolna.

Zachęcam także do lektury naszego miesięcznika parafialnego oraz tygodników „Niedziela”; „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa i dwumiesięcznika „Trwajcie w Miłości”.

Życzę wszystkim błogosławieństwa i wielu łask Bożego w owocnym przeżyciu Triduum Paschalnego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

PROGRAM ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO...

274243