© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś, Niedziela Zmartwychwstania. O godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i III Dzień Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zawierzenia. Rozpoczynamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej to okazji w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro, Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Jutro modlitwą i darem finansowym wspieramy młodzież studiującą na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwa różańcowa.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia we wtorek i w sobotę po Mszy św. porannej. W środę, w czwartek i w piątek o 17.45.

Pragnę serdecznie podziękować ks. Michałowi i Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję panu Michałowi, organiście za piękną oprawę muzyczną. Serdecznie dziękuję, małej Kindze, rodzicom ministrantów oraz pozostałym paniom i panom za pomoc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu. Pragnę wyrazić podziękowanie 12 osobom, młodzieży naszej Straży Pożarnej oraz małej Marysi z mamą za wysprzątanie kościoła w Wielką Środę. Dziękuję Panom Piotrowi
i Stanisławowi za ofiarowanie kwiatów  do Bożego Grobu. Dziękuję wam wszystkim za poświęcony czas, dar waszych rąk i trud pracy dla naszej społeczności parafialnej. Dziękuję także naszym Strażakom, którzy wiernie stali na warcie przed Bożym Grobem i uczestniczyli wczoraj w liturgii Wigilii Paschalnej.

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, nasza parafia będzie przeżywać Odpust ku czci Bożego Miłosierdzia. Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Szostak, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i kustosz Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. W tym dniu uroczyście zostaną wprowadzone relikwie bł. Karoliny. Zapraszam wszystkich Parafian do świętowania Bożego Miłosierdzia i czerpania ze źródeł zbawczej Miłości.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, święto patronalne Caritas. Z tej to okazji w przyszłą niedzielę darem ofiarnym wesprzemy dzieła charytatywne Caritas Polska. Po każdej Mszy św. Ministranci będą zbierać składkę na ten cel.

Kolejne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, po przerwie zimowej, rozpoczną się w piątek 12 kwietnia, godz. 18.00 – Mszą św. i spotkanie w grupach

Zachęcam do lektury świątecznych czasopism „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” i dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Zelatorów proszę odebrać miesięcznik Różaniec.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa w radosnym przeżywaniu świąt Zmartwychwstania oraz daru radości i pokoju serca  z doświadczenia chwały zmartwychwstania Pańskiego.  Szczęść Boże.

274243