© Parafia Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu

Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
W naszej diecezji przypadają obchody Światowego Dnia Młodzieży.
Rozpoczynamy II tydzień psałterza.

W tym tygodniu w liturgii:

W czwartek  –  Święto św. Andrzeja, Apostoła;

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia będziemy gościli w naszej Parafii ks. Zbigniewa Szostaka, kustosza sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, który wygłosi do nas Słowo Boże i uroczyście wprowadzi relikwie bł. Karoliny na Mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy  na spotkania grupy biblijnej w każdą środę, które odbywają się online, o godz. 21.00. Osoby zainteresowane pogłębieniem wiary przez rozważanie Słowa Bożego, są proszone o kontakt z ks. Michałem.

Zapraszam na kolejne spotkane katechetyczne w najbliższy piątek, po Mszy świętej wieczornej. Aktualnie podejmiemy temat tajemnicy jedynego Boga w Trzech Osobach. W oparciu o teksty Biblii i nauczanie Kościoła zgłębiamy wiedzę oraz ożywiamy naszą wiarę w prawdziwą obecność Boga w naszym życiu.  

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.  W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00  nabożeństwo różańcowe.

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.30.

W ubiegłą niedzielę panowie z Rady parafialnej zebrali 3120,00 zł na nowe sanitariaty w dolnej części kościoła. Dziękujemy wszystkim za ofiarność, życzliwość i każdy złożony dar na ten cel.

Pragnę przypomnieć, że w sierpniu ogłosiłem zakończenie prac remontowych i dokonałem podsumowania finansowego tej inwestycji. Koszt zakupu materiału wyniósł 32 946,45 zł. Natomiast kwota zebranych składek od stycznia do sierpnia wyniosła 32 690,00 zł. Do opłacenia materiału zabrakło 256.00 zł. Brakującą kwotę wpłaciłem ze składki niedzielnej z dnia 3 września.

Pozostało jeszcze do zapłaty 18 300 zł za  wykonane prace remontowe przez firmę. We wrześniu i w listopadzie zebraliśmy łącznie 7100,00 zł. Aby zapłacić firmie za robociznę 18 300 zł dołożyłem brakującą kwotę 11 200 zł z zebranych ofiar pieniężnych z chłodni naszej kaplicy. Inwestycja nowych sanitariatów
w dolnej części kościoła została ostatecznie zamknięta.

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w środę po Mszy św. wieczornej. Chcemy jak najpiękniej przygotować naszą świątynię na czas adwentu.

Zachęcam do lektury naszego miesięcznika „Miłosierdzie i Miłość Jezusa”. Zamieściłem w nim kolejną część historii naszej Parafii, plan kolędy oraz niespodziankę dla wszystkich czytelników.

Zachęcam także do lektury czasopism religijnych, tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz nowego miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wielu darów w owocnym przeżyciu Dnia Pańskiego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

279049