Effatha to schola dziecięco – młodzieżowa, która zawiązała się w naszej parafii wiosną 2011 roku. Założycielem był ks. Rafał Dendys. Nawiązując do słów, które Jezus wypowiedział do głuchoniemego (Mk 7,31–37), pragniemy swoją postawą i zaangażowaniem przez modlitwę, słowo i  śpiew otwierać się na działanie Boga i pomagać w tym innym. Do największych osiągnięć Scholii zaliczamy zdobycie nagrody publiczności na XV Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu w 2008 roku.

Effatha – otwórz się, to znaczy otwórz się na swoje możliwości, talenty ale przede wszystkim otwórz się na drugiego człowieka, którego Bóg stawia na drodze twego życia.

Przez nasz śpiew pragniemy ubogacać liturgię Mszy św. w niedzielę i inne uroczystości o godz. 11.00. Obecnie opiekunem scholi jest proboszcz ks. Wacław Pelczar. Śpiew prowadzi Michał Karpiński. Dzieci z naszej Parafii, które pragną poznawać osobę Pana Jezusa przez rozważanie Ewangelii, wspólną modlitwę oraz śpiew zapraszamy na spotkania Scholki Dzieci Bożych. Spotykamy się w soboty od 9:30 do 10:30.

Drodzy rodzice!!

Zwracamy się do Was z prośbą o stworzenie dzieciom warunków do uczestnictwa w spotkaniach w soboty oraz w Mszach Niedzielnych i uroczystościach, które będziemy ubogacać śpiewem i modlitwą. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje dotyczące organizacji wspólnie spędzanego czasu. Drodzy rodzice, bez Waszej pomocy i zaangażowania nie jesteśmy w stanie kontynuować tak wspaniałego dzieła, jakim jest tworzenie wspólnoty przy naszej parafii.